Trasy pochodu T28 a T50 pro mobilní aplikace

10.10.2017 03:57

Dobrý den.

Na zkoušku vám přinášíme trasy 28 a 50 km pro mobilní aplikaci, které připravili Pepa Cacek  a Libor Dub.   

Použití GPX je níže popsáno v prohlížeči a v mobilní aplikaci ViewRanger, ale turistických aplikací pro mobilní
zařízení je dnes velké množství a většina z nich vám import GPX umožní. 

Mobilní aplikace VIEWRANGER - tato aplikace je v základu zdarma, lze si například přikoupit turistické mapy ČR. V základní verzi jsou však komunitní OpenStreet mapy, které jsou dostatečně podrobné pro základní navigaci a to i v přírodě, byť nejsou přímo turistického charakteru. 

Návod: GPX soubor typu "rte" (Route) si stáhněte do mobilu (návod bude popisovat zařízení se systémem Android).
Podle vybrané metody se Vám objeví ve složce [dle zařízení/storage/emulated/0/]/DOWNLOAD nebo /BLUETOOTH. Soubor budete muset v zařízení Android zkopírovat do výchozí složky ViewRangeru, obvykle jde o /storage/emulated/0/VIEWRANGER.
Spusťte ViewRanger, klikněte na Nastavení (3 tečky vpravo nahoře) a vyberte "Import/Export", dále vyberte "Import GPX / LOC". Zobrazí se Vám soubory GPX, které jste do složky vierangeru nahráli, vyberte soubor např."T28_komplet.gpx".
Aplikace zahlásí, že byla nalezena 1 trasa, zvolte "Yes" pro import. Trasa se zobrazí v nabídce s ikonou osoby, podnabídce Routes. V seznamu klikněte na importovanou trasu a stiskněte "Start Route" pro zahájení navigace a záznamu trasy.

ViewRanger má také aplikaci pro chytré hodinky Android Wear. Zobrazí nejen směr k dalšímu bodu trasy, ale i např. statistické informace a má i  úsporný mód zobrazení. 
 

https://navigovat.mobilmania.cz/clanky/jak-dostat-trasu-do-google-map/sc-265-a-1330789

 

Přikládám trasu T50 jako GPX (ve dvou různých formátech - Route a Track). Také profil trasy T50 mi to vypočítalo, naměřené stoupání bylo 970m.

 
 
 
 

 

—————

Zpětpočítadlo.abz.cz